Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Üstün Akmen

Üstün Akmen

Hakkında

Üstün Akmen, 1963 yılından bu yana yazmakta. Önce Evrim, Dönem, Yeni Ufuklar, Yeni Dergi, Yeni İnsan, A gibi dergilerde öykü, poeme-prose ve denemeleri yayımlandı. Sonra, Soyut'ta yazmaya devam etti. Biçimde serbestlik, düş gücü ve özgür bir anlayışı benimsedi. 1970'li ve 1980'li yıllarda, ekonomi dergilerinde, Milliyet ve Güneş gazetelerinde yayımlanan Türk ekonomisi, dış ticaret, vergicilik konularındaki inceleme yazılarına kendi deyimiyle "edebiyat bulaştırdı."
1988 yılının ilk yarısında Cumhuriyet gazetesinin "Pazar Yazıları" köşesinde gezi izlenimlerini yazdı. Bu köşedeki yazılarının toplanması ile ilk kitabı oluştu. Bir öykü kitabı olan ikinci kitabında ise, evrensellik yerine, genellikle parçalanmış bir toplumun tekil öznelerine yer veriyordu. Üçüncü kitabında sanatsal şölene dönüştürülen gezilerindeki izlenimleri çok akıcı bir biçimde okura aktaran yazarımız, dördüncü kitabı olan ve "senfonik öykü" olarak nitelendirdiği çalışmasında, benzersiz tekniği ve biçimiyle, kendi cenazesinde çevresini sorguladı ve kitabın içeriği, yazın çevrelerinin geniş bir alanında yankılandı, tartışılır oldu. Eserleri: Bir Günlük Dost (1998), Yarim Nereyi Mesken Tuttun, (2000), ....Ve Perdeee... (2000).

kitapları