RANA BERİ

 

“Anda Kalmak” ve “İlişkilerde Anda Kalmak” adlı iki ki">

Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Rana Beri

Rana Beri

Hakkında

RANA BERİ

 

“Anda Kalmak” ve “İlişkilerde Anda Kalmak” adlı iki kitabı yayınlanmış olan Rana Beri, kitaplarında, kişilerin zihinlerinin dayattığı düşünce kalıplarından özgürleşebilmelerini desteklemeyi amaçlıyor. 

İnsanların yaşamda mutsuzluk ve huzursuzluklarının asıl kaynağı içinde bulundukları durumlardan çok bu durumla ilgili kendi zihinsel yorumları olduğunu yaşam içerisinde farkeden Rana Beri, bunun ötesine geçebilmek için bir çok öğretiyle ve bilgiyle çalışıyor ve yaşamında uyguluyor. Bu yolda kendisi de devam ederken bir yandan da yaşamındaki  farkındalıkları sade ve akıcı bir dille okurlarıyla paylaşıyor. Rana Beri kitaplarında, hikayelerle ve somut pratiklerle okurun “devamlı yorum yapan bir iç ses” olarak  hayatla arasına giren zihnini fark etmesini destekliyor. Bu farkındalık doğal olarak bu satırları okuyanlara bir seçim şansı veriyor. Bu yeni netlik ve berraklık içinde okur, yaşamıyla ilgili yeni bir içgörü kazanıyor. Zihnini yok saymayan, onu tanıyabilen ve yalnızca kendi istediğinde devreye sokabilen insan artık kedini özgür ve huzurlu hissediyor. Kararlarını verirken gerçek özüyle ve istekleriyle bağlantıda kalıyor. Artık ortaya çıkabilen cesaret, kendine güven, evrene güven ve bolluk bilinci sayesinde adım atmak ve harekete geçmek kolaylaşıyor.

Kitaplarını okuyup yaşamında farklı bir düzlemde yaşamaya başlayan okurlarının hikayeleri Rana Beri’ye yazarlıkta devam etmesi için güç ve ilham veriyor.

 

Konuşmacı olarak da, şirketler, eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşları için farkındalık yaratan ilham veren konuşmalar yapan Rana Beri, katılımcıların yeni bir bakış açısı kazanmasına katkıda bulunuyor. Her grubun kendi dinamiklerine göre tasarlanmış konuşmalarla onların  anda kalarak birbirleriyle iletişim kurmalarını destekliyor. Öğretim görevlisi olarak uzun yıllar çalışmış olan Rana Beri, özellikle gençler ve yaratıcı gruplara da  dönüştürücü konuşmalar yapıyor.

 

Aynı zamanda Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in PCC ünvanlı akredite koçu olan Rana Beri, farklı bireyler ve gruplarla yaptığı koçluk çalışmalarında onların kendilerini fark edip güçlerini tekrar sahiplenmeleri ve istedikleri hayata adım atmaları için onlara destek veriyor.

 

kitapları


Etiketler :  

Öne Çıkanlar