Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Nevzat Tarhan

Nevzat Tarhan

Hakkında

1957 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi. GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982'de GATA'da psikiyatri uzmanı oldu. Albaylığa (1988) ve Profesörlüğe (1996) yükseldi. 1996-1999 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğretim üyeliği ve Adli Tıp Kurumu'nda bilirkişi olarak görev yaptı. Kendi isteğiyle emekli oldu. Halen Memory Centers of America isimli Nöropsikiyatri Merkezlerinin Türkiye yöneticiliğini yapmaktadır. Psikofarmakoloji dergisinin 6 yıl editörlüğünü yaptı. Sleep and Hypnosis dergisinin yayın kurulundadır. 1991 yılında Hollanda da "Destructive Drives and Impulse Control" konulu Uluslararası Kongrede "En İyi Araştırma" ödülü aldı. New York Akademy of Science, New York Academia Psiychiatrie Foundation, International Psyhogeriatric Association ve National Geografic Society uluslararası derneklerinde aktif üyedir. 29'u uluslararası olmak üzere 100'ün üzerinde yayını vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Yayınlanmış eserleri:
Stres ve Hastalıklar, Psikofarmakolojide Yenilikler, Şiddet (Biyopsikososyal Yönleri ile Şiddet), Kendimizle Barışık Olmak, Andenalin-Stresi Mutluluğa Dönüştürmek.

kitapları