Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Jack London

Jack London

Hakkında

Amerikan edebiyatının öncülerinden olan Jack London , 1876 yılında San Faransisco' da doğdu. Yoksulluk içinde büyüyerek, serüvenli bir yaşam sürdü: Gazete satıcısı, fabrika işçisi, korsan, deniz polisi, tayfa dilendi, öğrenci oldu; Alaska'da altın aradı, Kore ve Meksika'da muhabirlik yaptı. Bir çok yapıtıyla, kapitalist toplum düzeninin sert bir eleştiricisi, toplumculuğun ve işçi sınıfı devriminin savunucusu olduğunu kanıtlamış olmakla birlikte, dünya görüşündeki tavır oldukça çelişkilidir; Karl Marx'ın yanı sıra, H. Spencer, F. Nietzshe gibi yazarlardan etkilenmiştir. London, parlak bir hikâyeci, çevreyle olan acımasız varoluş savaşımının etkileyici bir yaratıcısıydı. Emekçi kitlelerin en sevdiği yazarlardan biri olan London'un sayısız ülkedeki devrimci işçi yazarlar üstünde büyük bir etkisi olmuştur.
Yapıtları Kurt Kanı( 1900), Deniz Kurdu (1904), Balık Devriyesi Hikâyeleri (1907), Martin Eden (1909), Vahşetin Çağrısı (1903), Uçurum İnsanları (1903), Sınıfların Savaşı (1905), Demir Ökçe (1907), Ay Vadisi (1913).

kitapları