Hoşgeldiniz!

Sipariş verebilmek için sağ taraftaki üye girişi alanından üye girişi yapabilir, üye değilseniz hemen üye olabilirsiniz.

Üye Girişi

Üye Ol

Yaşayarak Öğrenme İçin Eğitici Drama

Yaşayarak Öğrenme İçin Eğitici Drama

Kategori : Eğitimciler için

Yazar : Alev Önder

Editör : Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı : 304

Çıkış Tarihi : Nisan 1999

Kitap Hakkında


Bu kitap, yaşayarak ve katılımcı eğitimin tekniği olan eğitici dramanın, hem kurumsal temellerini, hem uygulama tekniklerini hemde 100' den fazla uygulama örneğini kapsaması nedeniyle, konu ile ilgilenen herkesin; okul öncesi ve temel eğitim öğretmenlerinin, kız meslek lisesi öğretmenlerinin, rehber öğretmenlerinin, okul yöneticilerinin, öğretmen adayı öğrencilerin ve anne babaların yararlanabileceği bilgiler içermektedir.
Çocuklara yaşayarak ve katılımcı eğitimle her tür bilgi kazandırılamayabilir. Ancak, eğitim, günümüzde olduğundan çok daha yüksek oranda yaşantılara ve katılımcı yaklaşıma dayandırılabilir. Böylece çocukların daha doğal yoldan, zorlanmadan ve örselenmeden eğitimleri mümkün olabilir.

Ayrıntılı Bilgiler


Barkod : 9789753311755

ISBN : 975-331-175-3

Boyutları : 135x195

Kapak Cinsi : Karton Kapak

İlgili Kitaplar


Yorum Ekle  

Yorumlar 


dilek harmancı

Eğitimde öğrencinin yaparak ve yaşayarak öğrendikleri, onun gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu öğrendik. Ben bir eğitimci adayı olarak bu kitaptan çok öğreneceğim şey var. Bütün arkadaşlarımın da mutlaka yararlanmasını tavsiye ediyorum. Teşekkürler.

Hidayet Dikici

ilköğretimde drama dersi alan öğrenciler için etkili ve işlevsel bir kaynak olduğunu düşünüyorum.Üniversitelerimizde ilk öğretimde drama dersinde kullanılabilecek rehber bir kitap.Drama kavramını her yönü ile bize tanıttığınız için teşekürler.

Seden Edgü Doğan

Bir tiyatrocu ve yaratıcı drama öğretmeni olarak senelerdir çeşitli kaynaklardan derlemeye çalıştığım bilgileri, oyunları ve çok daha fazlasını bu kitapta bulduğum için mutluyum. Kesinlikle sık sık başvuracağım bir referans kitabı olacak. Çok teşekkürler, ellerinize sağlık.